Tablety na hubnutí – dobře nebo špatně?

Magazín

16. 8. 2017

Tablety na hubnutí – dobře nebo špatně?

Jistě jste už o tabletách na hubnutí slyšeli, možná jste je dokonce vyzkoušeli na vlastní kůži. O tabletách na hubnutí koluje spousta fám a mýtů, nakonec – komu by se nelíbilo, kdyby spolkl zázračnou tabletu a získal by svou vysněnou postavu. Ale co když se zázrak nekoná?
 
Samozřejmě, že existují spalovače tuků a „odvodňovače“, které naše tělo nutí ke zbavování se vody a tím k hubnutí, je nutné k nim ale přistupovat jako k podpůrným prostředkům, pečlivě si vybrat a neočekávat zázraky, že za nás všechno udělají.
 
Bez pestré a vyvážené stravy, přiměřeného pohybu a pozitivní mysli se hubne velice těžko a hlavně ne dlouhodobě. A když už člověk zhubne na vysněnou váhu, je důležité umět si štíhlou linii také udržet a vyhnout se jo-jo efektu, jinak jste zase tam, kde jste byli.
 
Je neméně důležité si uvědomit, že redukce váhy by měla být postupná, abychom si zdravotně neublížili a přecházeli nevzhledné povislé kůži. Těm přípravkům, které slibují úbytek 5 a více kilogramů za měsíc, není možné ani věřit. Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje ideální ztrátu tělesné hmotnosti při hubnutí o 0,5 až 1 kg za týden.
 
Je to zejména z toho důvodu, aby nebyly zbytečně přetěžované čisticí orgány jako ledviny, játra a střeva. Tuková tkáň totiž obsahuje spoustu toxinů, a proto když hubneme, musí si naše tělo s nimi poradit a vyloučit je.
 
S tím mohou pomoci produkty na bylinné bázi, které šetrnou cestou pomohou aktivovat lymfatický systém, játra, žlučník, ledviny a střeva. Zároveň pomohou doplnit potřebné vitamíny a minerální látky tak, aby současně nepřetěžovaly vaše tělo.
 
Je však dobré poradit se s odborníkem, který produkt a bylinka je právě pro vás vhodný. Bylinné produkty z vlastních laboratoří nabízíme např. právě u nás na našich pobočkách těm, kteří se rozhodnout hubnout s námi.
 
Pak jde také o psychický stav – při hubnutí by se měl člověk cítit fajn, vyrovnaně a ne hladový. Náhlé změny nálad by pro nás měly být varovným znamením toho, že je něco špatně. A neméně důležité je dbát také na elasticitu kůže. Když totiž zhubnete příliš rychle, kůže se nestačí přizpůsobit a začne vznikat „přebytečná“ povislá kůže, která nepůsobí hezky a kterou je možné odstranit pouze chirurgicky. Z logického hlediska to, že jste nabrali, nebylo ze dne na den, ale nějakou dobu to trvalo. Hubnutí pak trvá stejně, ne-li déle!