Tipy na cvičení při hubnutí

Magazín

9. 8. 2017

Tipy na cvičení při hubnutí

Pohyb je pro naše tělo naprosto přirozenou činností a bez něj bychom nemohli být zcela zdraví. Ovšem jak je to s pohybem při hubnutí? Připravili jsme pro Vás článek o cvičení při hubnutí, a to ve spolupráci s výživovou poradkyní NATURHOUSE.
 

Jak je to se cvičením při hubnutí?

Platí, že ať už cvičit začínáme ať už v jakémkoliv věku, je důležité začínat postupně. Taková ta urputnost, kdy se vrhneme na cvičení a dřeme do úmoru, až nás bolí celé tělo, nás může brzy odradit. Vzpomeňme si na filmovou Bridget Jones, jak šlapala na rotopedu, až jí nohy úplně vypověděly službu. Možná je tato scéna úsměvná, na druhou stranu ukazuje to, že nemá cenu se vrhat do změny životního stylu bezmyšlenkovitě a s vervou, ale naopak postupně a s rozmyslem. 
 
V jakémkoli věku i zdravotním stavu je určitě vhodná rychlá aktivní chůze, chůze do schodů či jízda na kole a na kolečkových bruslích. 
 
Chůze je totiž nejpřirozenější pohyb, který posiluje celé tělo, aniž by byla nějaká část těla zbytečně přetěžována. Již malé děti se učí chodit a z prvních krůčků mají nefalšovanou radost. Pokud máte psa, malé děti nebo vnoučata, běžte s nimi na procházku. Navíc uvidíte, že si vyčistíte hlavu a začnete se i víc usmívat. Negativní myšlenky jako by se ztratily!
 

Nemáte čas? Nestíháte? 

Pracujete od nevidím do nevidím? Nevadí, i tehdy dokážete z pohybu udělat přirozenou součást života. Třeba vystupte o zastávku autobusu dříve nebo jeďte do své práce na kole. Nebo místo výtahu aspoň vyběhněte schody do své kanceláře nebo ke klientovi na schůzku.
 
Uvidíte, že hned začnete den plní nové energie, svěží a pozitivně naladění a s úsměvem v obličeji. Nevadí, že jste se dneska zadýchali už po prvním patře – zítra to bude lepší a po týdnu to dáte na jeden zátah.
 

Co od cvičení očekáváte?

Na prvním místě je nutno si uvědomit, co od cvičení jako takového vlastně očekáváme: vyčištění hlavy, relax, hubnutí, zpevnění či formování postavy? A podle toho bychom si měli i určitý typ pohybu vybírat. Pro navýšení svalové hmoty či redukci tuků u mužů se hodí posilovna, pro ženy je pro redukci váhy zase vhodnější aerobní pohyb. Pro tvarování a zpevnění postavy je pak ideální jóga, pilates či kalanetika.
 
Ale zrovna tak tělu svědčí i kratší protažení, nebo třeba pár dřepů u stolu v kanceláři. Začněte postupně, výsledky se brzy dostaví a jak budete postupně zvládat více a více, začne vás sport bavit a bude pro vás novou závislostí! Tak hurá do toho!