Vy ještě neužíváte chlorellu?

Magazín

23. 8. 2017

Vy ještě neužíváte chlorellu?

Co to je a proč byste ji měli zařadit do jídelníčku? Na trhu se objevilo v posledních letech mnoho suplementů a takzvaných superpotravin, některé z nich opravdu není vůbec špatné do jídelníčku zařadit. A mezi ně patří i chlorella, která je doslova napumpovaná blahodárnými látkami. Užívání chlorelly je jednou z cest, jak procesy v těle zase srovnat a toxiny rychle vyhostit.
 
Chlorella pyrenoidosa je sladkovodní řasa, která se řadí do kategorie zelených potravin. Obsahuje v hojném množství látky, jako je železo, které je důležité pro správnou funkci okysličování všech buněk v těle. Dostatek železa je také důležitý ochranný faktor před vznikem infekcí a k udržení termoregulace.
 
Obsahuje také aminokyseliny, jež jsou potřeba například pro výstavbu všech buněk v těle. Má také vitaminy, hlavě ty skupiny skupiny B, které udržují v kondici nervový a kardiovaskulární systém. Dále tryptofan, látku zodpovědnou za vyplavování hormonu štěstí a dobré nálady serotoninu. Najdeme v ní také vlákninu a sporopollein, které mají schopnost na sebe vázat toxiny a díky tomu regulují zažívání a pomáhají pravidelnému a hladkému vyprazdňování.
 
Dále obsahuje látku chlorellin, přírodní antibiotikum vhodné pro léčbu pacientů s citlivou střevní mikroflórou a známý chlorofyl, který také pomáhá z těla vypudit těžké kovy, chemikálie a jedy a který též regeneruje jaterní tkáň. Navíc obsahuje také růstový faktor (CFG) probikum, které urychluje růst acidofilní kultury a tím tělu poskytuje ochranu před infekcemi.
 

Tipy pro užívání chlorelly

Chlorellu koupíte volně v lékárně, drogeriích nebo v prodejnách se zdravou výživou. Pozor si dejte hlavně na dávkování, to je závislé na obsahu prospěšné látky v jedné tabletě, takže může být u každého typu výrobku jiné. I když je chlorella velmi prospěšná, její účinky jsou tak silné, že se mohou setkat s žaludečními a střevními obtížemi. U nízkého procenta lidí může zafungovat až moc rychle a tedy vyvolávat zvracení nebo průjem. Proto si ji ze začátku otestujte v menším množství a denní dávku si klidně rozdělte na tři až čtyři etapy. 
 
Chlorellu je vhodné užívat před jídlem na lačno a měli byste dbát i na to, abyste si ihned po její konzumaci nedali něco s vitamínem C, protože pak velmi omezujete její funkci vázat na sebe jedy v těle. Ideální je chlorellu konzumovat hned po probuzení na lačno se sklenicí vlažné vody.
 

Chlorella a bonusy pro ženy

Sladkovodní řasa chlorella má úžasné účinky i na naši pleť. Dostatek železa v ní obsažený bojuje proti akné a obsahuje také vitamíny, které pleť revitalizují a vypínají její strukturu. Pozitivní účinky má i na zpracování tuků a cukrů, které spolu s odvodem škodlivých látek a příjmem kvalitních potravin v optimálním množství pomáhají v redukci váhy.
 

Superpotraviny 

Chlorellu řadíme podobně jako zelený ječmen mezi takzvané superpotraviny nebo zelené potraviny. Ty dnes patří mezi hity na trhu, které slibují řádnou dávku vitamínů do lidského těla. Název, který nedávno znali jen odborníci na zdravou výživu, pomalu začíná lidovět a zná ho již širší veřejnost.
 
Centrum imunity i celkového zdraví můžeme nalézt v trávící soustavě. V závislosti na stavu tenkého či tlustého střeva a žaludku se člověk cítí zdravý, či nemocný. Chlorella pomáhá harmonizovat právě žaludek i stěny střev. Samozřejmě s ohledem na další potraviny, které jíme, protože pokud to bude člověk přehánět s nezdravým jídlem, pak mu ani zelené potraviny nepomohou.
 
Zelená řasa chlorella je vhodná také při podzimní a jarní očistě jako doplněk stravy, společně se sestavením ideálního detoxikačního jídelníčku totiž podpoří celkovou detoxikaci organismu. Než se do toho pustíte, je vhodné vše prokonzultovat s odborníkem na výživu. Domluvte si nezávaznou konzultaci zdarma na některé z našich 90 poboček po celé ČR!